İçerik:

  • Penetrasyon Testi (Sızma Testi) eğitimin 1. gününde, temel şifreleme teknikleri ve temel siber güvenlik konusunda bilgilendirme yapılacak olup daha sonra penetrasyon testinin içeriği ve aşamaları hakkında temel bilgiler anlatılacaktır. Testin gerçekleştirilebilmesi için gerekli olan Kali Linux kurulumu yapılacak ve bu ortamda kullanılacak komutlar gösterilecektir. Kali Linux ortamındaki bilgi toplama teknikleri ve araçları kullanılarak, hedef hakkında nasıl keşif yapılacağı anlatılacaktır. Ağ haritalama ve güvenlik açıklarının bulunması hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak için Nmap ve Nessus araçları incelenecektir.
  • Pentest eğitimin 2. Gününde, istismar öncesi hedef sistemdeki kullanılan servisler hakkında ortama özgü bilgiler toplanacaktır ve sistemdeki güvenlik açıklıkları kullanarak hedefe sızılacaktır ve hedef üzerinde istismar sonrası faaliyetlerde bulunulacaktır. Eğitimin son oturumunda “Bayrak Yakalama” uygulaması, katılımcıların öğrendikleri yöntemleri kullanarak belirli bir hedefe sızmaları için yapılacaktır.

Önkoşullar:

  • Eğitime katılacakların, eğitime kendi bilgisayarlarını getirmeleri zorunlu olup eğitimin istenilen düzeyde geçmesi için kişisel bilgisayarların aşağıdaki özellikleri sağlaması gerekmektedir.


1. İşletim Sistemi: Windows 10, 8 veya 7
2. Bellek en az 4 GB (8 GB veya üstü önerilir)
3. Sabit diskte en az 30 GB boş alan
4. x86 uyumlu veya x64 uyumlu 2.0 GHz CPU minimum veya üstü
5. VMWare Player veya Workstation Pro 12 (Kurulmuş halde)
6. Windows 7-Zip

  • Eğitime katılacak kişilerin Linux, Network, Programlama ve Siber Güvenlik konularında temel seviyede bilgi sahibi olması beklenmektedir.

Tarih: 28-29 Eylül 2017, 09:30- 16:45
Yer: Ulusal Hesaplama Merkezi, Seminer Salonu
Eğitmen: Yalda Khoroshahi (İTÜ,UHeM (Süper Bilgisayar Merkezi ))
Açıklama:Eğitim ücretlidir. Eğitim ücreti KDV dahil 400 TL’dir.
Kontenjan 40 kişi ile sınırlıdır.
Katılım belgesi verilecektir.
Eğitim herkese açıktır.

Başvuru Süreci

Son Başvuru Tarihi

13 Eylül 2017

Katılımcıların Mail Yoluyla Bilgilendirilmesi

14 Eylül 2017

Ödeme dönemi

14-19 Eylül 2017

Eğitim programını görmek için tıklayınız.

Başvuru süresi dolmuştur. İlginize teşekkür eder, gelecek eğitimlerimizden haberdar olmak için web sayfamızı ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmenizi öneririz.

Ödeme işlemleri için İTÜ Döner Sermaye Hesabı kullanılmaktadır. Ödeme işlemi yapılırken açıklama kesiminin aşağıda belirtildiği şekilde yapılması önemlidir.

Banka Adı: T. Vakıflar Bankası T.A.O. Maslak Şubesi (Şube Kodu:401)
Hesap Adı: İ.T.Ü. Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü
Hesap No: 00158007295668824
IBAN No: TR04 0001 5001 5800 7295 6688 24
Açıklama: UHeM Hizmet Bedeli- Adı Soyadı

Katılımcılardan ödeme işlemini gerçekleştirdikten sonra hesap@uhem.itu.edu.tr dekontlarını ve fatura kesimi için ad-soyad, adres ve TC kimlik numarası bilgilerini mail olarak göndermeleri beklenmektedir. Tarafımıza iletilen bilgi ve dekonta istinaden fatura hazırlanacak olup eğitim esnasında katılımcılara verilecektir.

Ayrıntılı bilgi ve sorularınız için iletisim@uhem.itu.edu.tr adresine yazabilirsiniz.

kapat
kapat